Glazbena škola Posušje svečanim koncertom 13. svibnja s početkom u 19h u Kinodvorani Posušje obilježila 30 godina djelovanja. Program je počeo izvedbom Malog zbora skladbom Maestro muzika autora Arsena Dedića. Domaćin događaja se obratio nazočnima govorom kojim se prisjetio prvih dana Glazbene škole Posušje te se zahvalio svima koji su pružili podršku na bilo koji način Glazbenoj školi Posušje kroz protekla tri desetljeća koja je odgojila brojne generacije. Kratke govore su održali s upućenim iskrenim čestitkama i načelnik općine Posušje Ante Begić te ispred HNS-a kao izaslanica predsjednika dr. Dragana Čovića federalna ministrica kulture i športa Sanja Vlaisavljević. Ministrica Daniela Perić se također obratila kratkim govorom u kojem je između ostalog istaknula: “Kao ministrica, ponosna sam što u našem obrazovnom sustavu imamo ustanove poput Glazbene škole Posušje, koje godinama uspješno spajaju obrazovanje, kulturu i odgoj mladih generacija. Tri desetljeća predanog rada, odricanja, ljubavi prema glazbi i ulaganja u mlade ljude nisu samo broj. To su godine stvaranja generacija koje su upravo u ovoj školi napravile svoje prve glazbene korake, otkrile svoj talent, razvijale disciplinu, kreativnost i ljubav prema umjetnosti”. Ministrica Perić je uručila ravnatelju Glazbene škole Posušje Ljubi Begiću Priznanje povodom 30 godina djelovanja škole kojim je odana i zahvalnost dugogodišnjem glazbenom obrazovanju.
U glazbenom nastavku izvedeno je još 10 pomno odabranih za ovu prigodu točaka u izvedbi učenika škole, a svečanost je nakon dodjele Zahvalnica zaslužnima zaključena temom iz opere Ero s onog svijeta te adaptacijom skladbe To je tvoja zemlja u izvedbi zbora i orkestra Glazbene škole Posušje.

















